Культурно-мистецький проєкт КМАМ ім. Р. М. Глієра «Вшануй вчителя»

Історія розвитку і становлення найстарішого на теренах України музичного професійного навчального закладу – Київського музичного училища (нині Київської музичної академії музики ім. Р. М. Глієра) – це історія розвитку і становлення вітчизняної музичної освіти, виконавства і педагогіки.

Ми пишаємось нашою славетною історією, дякуємо за отриманий спадок і пам’ятаємо усіх наших наставників.

Педагогічна діяльність викладачів Академії у різні періоди 155-річної історії нашого навчального закладу має визначні досягнення, якими ми  пишаємось, і яка є взірцем самовідданої плідної праці вчителя.

Кожна дата має свої виклики, свої принади і труднощі для професії вчителя, проте з віку у вік незмінною є одна істина: справжній вчитель – це не робота, це покликання. Це життя, у якому ти маєш і виховуєш не одну сім’ю. Це відповідальність, яку ти несеш навіть за тих, хто давно вийшов за межі своєї аудиторії. Це любов, помножена у серцях твоїх учнів, піклування про них і турбота.

У проєкті «Вшануй вчителя» будуть представлені різноманітні матеріали про відомих викладачів, які почали працювати після ІІ Світової війни у звільненому Києві та відродили навчальний процес на всіх відділах Київського музичного училища. Вони не тільки продовжили справу своїх славетних попередників, але й створили самобутні педагогічні школи, заснували творчі колективи, підготували перших переможців національних і міжнародних конкурсів. Усі вони були яскравими особистостями, справжніми знавцями педагогічної справи, працювали за покликом душі і серця, залишили нам у спадок творчі здобутки у всіх сферах музичної освіти України.

Щиро дякуємо учням, колегам, родичам цих відомих викладачів, які відгукнулись на проєкт і надсилають матеріали з різних куточків не тільки України, але й усього світу.

ПОРТРЕТИ. ПОСТАТІ. ОСОБИСТОСТІ.

Фортепіано
Хорове мистецтво
Музикознавство
Оркестрові струнні інструменти
Оркестрові духові та ударні інструменти
Народні інструменти
Музичне мистецтво естради (джазу)
Спів естрадний, академічний, народний, джазовий